• Zemědělské nástavby

  Zemědělské nástavby

  Nákladní přeprava v zemědělství

  Zemědělská výroba, podobně jako ostatní obory zažívá v posledních letech  zásadní  změnu a je ...

  image
 • Valníkové plošiny

  Valníkové plošiny

  Vyrábíme valníkové plošiny dle požadavku zákazníka včetně speciálních provedení jak ocelové, tak hlinikové.

  image
 • Sklápěčové korby

  Sklápěčové korby

  Vyrábíme sklápěčové korby v provedení od jednostranných po třístranné. Rozsáhlé možnosti a přizpůsobení potřebám zákazníka.

  ...

  image
 • Montáž hydraulických systémů

  Montáže hydraulických jeřábů a systémů

  Montujeme hydraulické jeřáby a další hydraulické zařízení různých výrobců (HIAB,Palfinger,HM …atd).

  image
 • Montáže plošin DHOLLANDIA

  Dhollandia, montáže plošin Dhollandia

  Navázali jsme velice úzkou spolupráci se zástupcem DHOLLANDIA v Česku a nabízíme prodáváme  a montujeme ...

  image
 • Přestavby dle ADR

  Přestavba aut pro přepravu nebezpečných věcí dle ADR

  Hromadné přestavby vozidel pro přepravu nebezpečných věcí ADR všech běžně provozovaných vozidel ...

  image
 • Ověřování tachografů

  Úprava a servis vozů

  Úprava a servis vozidel z hlediska elektrovýbavy a elektropříslušenství včetně nezávislých topení, tachografů, ABS, brzd, ...

  image

Úprava a servis vozů

Úprava a servis vozidel z hlediska elektrovýbavy a elektropříslušenství včetně nezávislých topení, tachografů, ABS, brzd, hydraulických a vzduchových systémů, karoserií i nástaveb.

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Porgest, a.s.

Telefon: (+420) 556 770 170

Obchodní oddělení

Jaromír Hykel

Telefon: (+420) 724 375 234

Technické oddělení

Karel Fojtík

Telefon: (+420) 724 542 390

Radovan Páter

Telefon: (+420) 602 533 546

ADR

Bc. Rodan Pudík

Telefon: (+420) 604 971 191

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ověřování Tachografu

Josef Váňa

Telefon: (+420) 724 578 889

Tomáš Bartoň

Telefon: (+420) 724 955 411

 

 

Zemědělské nástavby

Email
Popis produktu

Nákladní přeprava v zemědělství

Zemědělská výroba, podobně jako ostatní obory zažívá v posledních letech  zásadní  změnu a je kladen stále větší důraz na efektivitu výroby.  Z  neustále  klesajícím  počtem  zaměstnanců jsou kladeny vyšší a vyšší nároky na  techniku , která je v zemědělství používána.  Rovněž se v mnoha případech zvýšily přepravní  vzdálenosti  na které  jsou komodity přepravovány.

Nákladní automobil je řešení.

Mnohé zemědělské podniky se tedy opět , oproti minulosti ,začínají přiklánět přepravě nákladními vozy. Právě těmto zájemcům nabízíme řešeni v podobě přestavby nákladního automobilu na nosič výměnných zemědělských nástaveb. Toto řešení nabízí modifikace a varianty, kdy je vozidlo maximálně  využito  po dobu celého roku a díky tomu se zkracuje návratnost počáteční investice na minimální dobu.

Pro přestavbu podvozku používáme zejména podvozky Tatra a v posledních dvou letech zejména jejich  nový model PHOENIX s rozvorem náprav 3900 mm.  Tento plně pohonný podvozek nachází v oblasti zemědělské výroby maximální využítí svých schopností s minimálními provozními náklady.

Jak na to?

Podvozek je  v naší společnosti osazen  pomocným rámem , který je opatřen zesíleným nástřikem DINITROL, pro zvýšení odolnosti a prodloužení životnosti.  Dále je automobil vybaven hydraulickým systém sklápění a dalšími hydraulickými vývody pro další  hydropohony ( např . vývěvy apod. ) . Rovněž je domontována  speciální pomocná převodovka , která umožňuje připojení dalších  zemědělských nástaveb (např rozmetadla atd.)V případě , že vlastní zákazník již některé výměnné nástavby , je možné se  ve většině případů dohodnout na takové úpravě, aby bylo možné je používat na novém vozidle. Podvozek je rovněž dovybaven vzduchovým přizvedávání, které v kombinaci s odstavnýma nohama, které standardně  dodáváme k našim nástavbám, umožňuje  snadnou demontáž nástavby a její výměnu za jinou bez potřeby jeřábu nebo jiných zvedacích zařízení. Odstavená nástavba pak stojí na těchto nohách .

Individuální přístup

Jsme schopni dodat zákazníkům sklápěčové korby v mnoha variantách a z různých materiálů.

Základní model sklápěčové korby  umožňuje  jak převoz obilovin , tak  silážně-senážních komodit. Pro zákazníky, kteří vyžadují vysokou přepravní kvalitu bez omezení  nabízíme  korby určené speciálně pro obilniny a speciálně pro siláž a senáž.  Vzhledem k tomu že přeprava těchto komodit je zásadně odlišná, jeví se kombinace dvou koreb jako optimálnější a přes vyšší počáteční investici i efektivnější.

Korby pro siláž-senáž vyžaduji vyšší objem a a větší výsypný otvor, proto jsou vyráběny jako jednostranné  (obvykle doleva) . S  úspěchem je využíváno  plně hydraulické ovládání celé bočnice. Tyto korby můžou mít objem až 31m3 se speciálními nástavci.

Korby pro obilí se vyrábějí jako dvoustranné (obvykle doleva a dozadu). Bočnice je možné ovládat jak mechanicky, tak hydraulicky. Zadní čelo se otvírá automaticky od rámu. Samozřejmostí jsou odsypové okýnko vzadu, pochozí lávky a plachtování atd.

Obě provedení koreb jsme samozřejmě schopni dodat jak pro nákladní podvozky , tak jako dostavbu na přívěsy  různých výrobců.

Pro nejnáročnější zákazníky vyrábíme korby z hliníku, kde dochází k významné úspoře ve vlastní hmotnosti korby – až 30%  a tím pádem  je možné přepravovat víc vlastního materiálu než na těžších korbách ocelových.  Rovněž hliník lépe odolává vnějším vlivům jak povětrnostním ,  tak chemickému působení různých látek a komodit a tím se prodlužuje životnost a  snižují se nároky na údržbu.

Jsme si vědomi náročnosti zemědělské výroby a uvědomujeme si, že každý zemědělský podnik potřebuje pro svou výrobu jiné varianty provedení a jsme připraveni navrhnout co možná nejlepší individuální řešení , tak aby vyhovělo všem požadavkům, které jsou na přepravu v daném podniku kladeny. 

Kontakty

Radovan PÁTER - manager konstrukce
Telefon: +420 602 533 546
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jaromír HYKEL - manager obchodu
Telefon: +420 724 375 234
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

agro--ocel-12686
agro--ocel-11988
1a_agro--ocel-1275-pruhlednost
sklapec-agro-5

Aktuality

Ocharana životního prostředí

Od 1. ledna 2018 budeme aktivně přispívat na ochranu životního prostředí v závislosti na spotřebě paliv v naší společnosti.

Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost program Nemovitosti

Naše firma žádá o dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost program Nemovitosti. V současné době mám zpracovanou PD pro SP (projektovou dokumentaci pro stavební povolení), včetně vydaného stavebního povolení. Potřebuji v termínu do 31.1.2018 zpracovat realizační projektovou dokumentaci, včetně položkového rozpočtu stavby, a to v souladu s podmínkami dotační výzvy Nemovitosti III.

Nová technologie...

Od konce minulého roku jsme testovali a teké se "učili" pálit na novém laseru.Jedná se o NESSAP GAMA FL3015- o výkonu 2000W a velikost stolu 1500*3000mm. Od počátkju března nabízíme volné kapacity na tomto stroji. Pálíme černé plechy (do 10mm) , nerez a hliník.Těšíme se na Vaše poptávky.

Předaná korba 8x8 Euro6

Počátkem února jsme předali sklápěčovou korbu na novém podvozku TATRA PHOENIX 8x8 Euro6.Jedná se o dvoustrannou korbu s hydraulicky ovládanou bočnicí a pneumaticky odjišťovaným zadním čelem.Novému uživateli přejeme  ať mu nové auto dobře slouží!

Valníkové plošiny do TATRA TRUCKS a.s. pro Mexiko

Společnost Porgest, a.s. dodala valníkové plošiny do TATRA TRUCKS a.s., která realizovla dodávku pro Mexiko, státní organizaci zabývající se bojem s povodněmi.

Zakázka také obsahuje 4 vozidla s hydraulickou rukou a valníkovou plošinou, vyrobenou v Porgest, a.s.